Warning: Undefined property: stdClass::$url in /home/liwiapaw/domains/liwiapawlik.com/public_html/wp-content/plugins/przelewy24_woocommerce_3.3.6/zencard/ZenCardApi.php on line 91
"7 pytań do..." - słów kilka o cyklu

Cykl „7 pytań do…” powstał z potrzeby poznawania oraz prezentowania świata kobiet.
Tego, co jest dla nich najważniejsze, co je motywuje do działania, co zniechęca, czego się obawiają, o czym marzą.
Pytania, i odpowiedzi na nie, pokazują rzeczywistość, obrazują marzenia, tęsknoty i cele, bywają drogowskazem.
Chcę zachęcić kobiety do zadawania sobie pytań i szukania na nie odpowiedzi, by odkryć to, co ukryte i żyć w zgodzie ze sobą.

Do cyklu zapraszam kobiety, których poczynania obserwuję, od których uczę się i czerpię inspirację, które podziwiam i których miejsca w sieci polecam.
Często znam je jedynie z internetu i zadanie im 7 pytań, a potem czytanie odpowiedzi, jest doskonałą okazją do tego, by odkryć je w innym wymiarze.

Miłego czytania!

Różne kobiety, różne doświadczenia, różna droga, różne światy.
Te same pytania.
A odpowiedzi?

Monika Szczepanik*
  1. Co jest dla Ciebie najważniejsze? Jaki jest cel Twojego życia?

Różne rzeczy są dla mnie ważne. Najważniejsza? Zmienia się bo ja się zmieniam. Bo moje dzieci się zmieniają, przyjaciele, współpracownicy, bo świat się zmienia. Wśród ważnych rzeczy są m.in taka jakość relacji z córkami, która zaprocentuje radosnymi i oczekiwanymi powrotami do rodzinnego domu, gdy już z niego wyjdą. Dbałość o relacje z bliskimi mi ludźmi, przyjaciółmi. Uważność na relację z samą sobą. Wśród ważnych rzeczy jest też pielęgnowanie odwagi (takiej o której pisze Brene Brown).

  1. Co uznałabyś za najlepszą rzecz w Twoim obecnym życiu?

Możliwość robienia tego, co lubię. Wolność w podejmowaniu decyzji.

  1. Czego się boisz? Co jest dla Ciebie największym wyzwaniem?

Nie wiem czego się boję. Szukałam odpowiedzi na to pytanie i nie znalazłam niczego, czego bym się wyłącznie obawiała. Są rzeczy, które wywołują mój lęk, ale nie tylko lęk. Myśląc o nich widzę, że obok lęku jest m.in ciekawość, zadziwienie, irytacja, smutek, onieśmielenie, oczarowanie…

 

Zdecydowanie łatwiej było mi znaleźć odpowiedź na drugą część twojego pytania. Przekonania bowiem są moim wyzwaniem. Przekonania, która noszę w swoim plecaku, a które nie są tymi z gatunku niosących. Przekonania to wyzwanie na całe życie.

  1. W czym jesteś naprawdę dobra?

W tym, czego się podejmuję. W tym, w co wierzę. W tym, w czym dostrzegam sens. Dużo rzeczy robię dobrze. 

  1. Co Cię motywuje, dodaje skrzydeł? Co wysysa z Ciebie energię i zapał?

Motywują mnie wyzwania. Marzenia. Za utratę energii sama jestem odpowiedzialna. Brakuje mi jej, gdy za mało śpię, za dużo piję kawy, za często umawiam się na spotkania, za szybko jem, za głośno żyję. 

  1. O czym marzysz? Czego aktualnie pragniesz? Do czego usilnie dążysz albo za czym tęsknisz?

O miesiącu wakacji w jakimś cichym, ciepłym, pięknym miejscu. O zjedzeniu kolejnego kawałka słonia na drodze do uzyskania międzynarodowej certyfikacji trenera NVC. I jeszcze o napisaniu książki. Najlepiej w ciągu miesiąca w tym cichym, ciepłym i pięknym miejscu (śmiech).

  1. Jakie pytanie chciałabyś usłyszeć?

Takie, które chciałabyś mi zadać po przegadaniu całej nocy.

*MONIKA SZCZEPANIK

Sama pisze o sobie:

Monika Szczepanik przez wielu nazywana Żyrafą. Mama, Żona, Przyjaciółka, Trenerka. Od 7 lat na drodze Porozumienia bez Przemocy. Wierzy, że zmiana nie jest zawsze możliwa. Jej motto: „Chcesz mieć rację czy relację?”  Wspólnie z przyjacielem organizujemy wakacyjne i zimowe obozy w duchu Porozumienia bez Przemocy. Pomysłodawczyni i organizatorka Konferencji Empatii, która we wrześniu po raz drugi odbędzie się w Katowicach.
Moja strona internetowa www.monikaszczepanik.pl 

PS. Droga Czytelniczko, jakie byłyby Twoje odpowiedzi? Może zechcesz się nimi podzielić? Napisz do mnie.