"7 pytań do..." - słów kilka o cyklu

Cykl „7 pytań do…” powstał z potrzeby poznawania oraz prezentowania świata kobiet.
Tego, co jest dla nich najważniejsze, co je motywuje do działania, co zniechęca, czego się obawiają, o czym marzą.
Pytania, i odpowiedzi na nie, pokazują rzeczywistość, obrazują marzenia, tęsknoty i cele, bywają drogowskazem.
Chcę zachęcić kobiety do zadawania sobie pytań i szukania na nie odpowiedzi, by odkryć to, co ukryte i żyć w zgodzie ze sobą.

Do cyklu zapraszam kobiety, których poczynania obserwuję, od których uczę się i czerpię inspirację, które podziwiam i których miejsca w sieci polecam.
Często znam je jedynie z internetu i zadanie im 7 pytań, a potem czytanie odpowiedzi, jest doskonałą okazją do tego, by odkryć je w innym wymiarze.

Miłego czytania!

 

Różne kobiety, różne doświadczenia, różna droga, różne światy.
Te same pytania.
A odpowiedzi?

Magda Bek, LEKKA ZMIANA MAMY*
  1. Co jest dla Ciebie najważniejsze? Jaki jest cel Twojego życia?

To trudne pytanie. Najważniejsza jest dla mnie rodzina. Inną ważną rzeczą jest rozwój, zdobywanie nowych umiejętności. Lubię działać i mieć wpływ na to, co się dzieje.

  1. Co uznałabyś za najlepszą rzecz w Twoim obecnym życiu?

Jest wiele rzeczy, za które jestem wdzięczna. Przede wszystkim moja rodzina, bliskie mi osoby. Cieszę się również, że mam prawo wyboru. Mam możliwości, by robić to, co chcę.

  1. Czego się boisz? Co jest dla Ciebie największym wyzwaniem?
Boję się tego, że otrzymam zadanie, któremu mogę nie sprostać, że nie spełnię oczekiwań. To, czego się boję to porażka.  Jako osoba ambitna, zawsze daję z siebie 100% albo i więcej. Gdy mam jakieś zadanie – chcę je wykonać jak najlepiej, dać więcej niż mogę. Boję się, że trafię na moment, gdy z czymś nie dam rady, mimo chęci i starań. Takie myśli muszę odsuwać, bo wiem, że przecież popełniamy błędy, nie zawsze wszystko wychodzi
  1. W czym jesteś naprawdę dobra?
Jestem dobra w budowaniu relacji, lubię nawiązywać kontakt z ludźmi i myślę, że dobrze mi to wychodzi.  Szybko przyswajam wiedzę i jestem szczegółowa, potrafię analizować. Całkiem dobrze wychodzi mi „wyczuwanie” innych osób, wejście w ich skórę.
  1. Co Cię motywuje, dodaje skrzydeł? Co wysysa z Ciebie energię i zapał?

 

Motywują mnie rezultaty, efekty moich działań. Gdy widzę, że to, co robię przynosi efekty – mam jeszcze większą motywację do działania. Motywują mnie także efekty innych ludzi osiągane dzięki informacjom, które przekazuję. Jednym słowem – muszę widzieć efekt, rezultat. Motywują mnie także zadania do wykonania. Lubię być za coś odpowiedzialna. Motywują mnie także inne osoby, a zwłaszcza to, gdy mogę im pomóc (poprzez podpowiedź, wiedzę, którą posiadam). Motywuje mnie także zorientowanie na cel – dążę do tego, by go osiągnąć.

 

  1. O czym marzysz? Czego aktualnie pragniesz? Do czego usilnie dążysz albo za czym tęsknisz?

Marzę o tym, by w jeszcze większym stopniu pomagać innym poprzez moją wiedzę, bardziej kompleksowo. Marzę o pracy z niemal każdego miejsca na ziemi, o domu w górach, a czasem o chwili ciszy i spokoju :).

  1. Jakie pytanie chciałabyś usłyszeć?

Chciałabym usłyszeć pytanie o to, co chciałabym w sobie zmienić.
W odpowiedzi na nie powiedziałabym, że chciałabym być bardziej cierpliwa. Tego zdecydowanie mi brakuje, ale pracuję nad tym . Wiele rzeczy chciałabym mieć „na już” , szybko i teraz. Niestety tak to nie działa. Właśnie dlatego muszę hamować i stopować samą siebie lub robią to najbliżsi.

I własnie to powiedziałam :).

*Magda Bek

Sama pisze o sobie:

Socjolog, obserwator, typ społecznika. Zafascynowana światem mediów społecznościowych i marketingu. Zwolenniczka stawiania na relacje. Autorka bloga Lekka Zmiana Mamy. Nie cierpię na nadmiar wolnego czasu. Nauka nowych rzeczy sprawia mi frajdę. Dużo obserwuję i wyciągam wnioski.

PS. Droga Czytelniczko, jakie byłyby Twoje odpowiedzi? Może zechcesz sie nimi podzielić? Napisz do mnie.